–Specimentävlningen

Slutresultat  2011/2012 

Total poängställning lag

 

  Placering      Lag                                          Poäng

             1      Star Baits Hunters                         677,5

             2      Slemmicus                                    611

             3      Fyrisdal                                         610

             4      Team Pådrag                                 368

             5      Sv. Gäddeliten                                272

             6      Tusenbröderna                               216

             7      Uppsala Bushwackers                   211,5

             8      Anguilla                                        27,5

             9      Team Stjärtfena                             14,5

 

Total poängställning lag – Uppland

 

Placering       Lag                                          Poäng

             1      Fyrisdal                                         793

             2      Star Baits Hunters                           654

             3      Slemmicus                                    515

             4      Sv. Gäddeliten                                321

             5      Tusenbröderna                            206,5

             6      Team Pådrag                              141,5

             7      Uppsala Bushwackers                   136,5

             8      Team Stjärtfena                             44,5

             9      Anguilla                                          14

 

Total poängställning individuellt

  Placering  Person                              Lag                                      Poäng

         1       David Edling                       Star Baits Hunters                      292

         2       Uffe Ahlinder                       Slemmicus                             261,5

         3       Stefan Widh                        Star Baits Hunters                    194,5

         4       Hans Persson                      Fyrisdal                                    190

         5       Håkan Brugård                    Sv. Gäddeliten                           189

         6       Mats Tibbling                       Tusenbröderna                       172,5

         7       Janne Andersson                 Fyrisdal                                  161,5

         8       Simon Wallner                     Team Pådrag                            135

         9       Andreas Sjöö                      Slemmicus                               129

       10       Daniel Gustafsson                Team Pådrag                          126,5

       11       Mattias Lundin                     Fyrisdal                                    126

       12       Stefan Engblom                   Slemmicus                             116,5

       13       Per Rosén                           Fyrisdal                                  112,5

       14       Micael Söderman                 Star Baits Hunters                      102

       15       Tony Söderblom                  Star Baits Hunters                        89

       16       Joakim Malmström               Uppsala Bushwackers                  85

       17       Anders Lundkvist                 Sv. Gäddeliten                             83

       18       Lars-Göran Gelinder             Slemmicus                                 72

       19       Torkel Brelin                        Team Pådrag                              64

       20       Conny Sveijer                      Uppsala Bushwackers                  48

       21       Tomas Modig                      Uppsala Bushwackers                41,5

       22       Daniel Brelin                       Team Pådrag                           35,5

       23       Juha Karjalainen                  Slemmicus                                 32

       24       Janne Sävås                       Tusenbröderna                         28,5

       25       Oskar Bodingh                     Uppsala Bushwackers                  21

       26       Henrik Andersson                Fyrisdal                                      20

       27       Jesper Andersson                Anguilla                                     17

       28       Daniel Borg                         Uppsala Bushwackers                  16

       29       Lars Johnsson                     Tusenbröderna                            15

       30       Jimmy Finnström                 Team Stjärtfena                        12,5

       31       Roger Wik                           Anguilla                                     9,5

       32       Magnus Bladh                     Team Pådrag                                7

       33       Joel Nejdling                       Team Stjärtfena                            2

       34       Anton Holm                         Anguilla                                       1

 

Total poängställning individuellt – Uppland

 

  Placering  Person                              Lag                                      Poäng

         1       Håkan Brugård                    Sv. Gäddeliten                           316

         2       Janne Andersson                 Fyrisdal                                    220

         3       Stefan Widh                        Star Baits Hunters                      219

         4       Tony Söderblom                  Star Baits Hunters                      209

         5       Mattias Lundin                     Fyrisdal                                    202

         6       Hans Persson                      Fyrisdal                                    189

         7       Per Rosén                           Fyrisdal                                    162

         8       Lars-Göran Gelinder             Slemmicus                               157

         9       David Edling                       Star Baits Hunters                      153

       10       Uffe Ahlinder                       Slemmicus                               146

       11       Mats Tibbling                       Tusenbröderna                          144

       12       Stefan Engblom                   Slemmicus                               134

       13       Daniel Gustafsson                Team Pådrag                          118,5

       14       Micael Söderman                 Star Baits Hunters                        73

       15       Tomas Modig                      Uppsala Bushwackers                63,5

       16       Andreas Sjöö                      Slemmicus                                 58

       17       Joakim Malmström               Uppsala Bushwackers                  55

       18       Lars Johnsson                     Tusenbröderna                         32,5

       19       Janne Sävås                       Tusenbröderna                            30

       20       Jimmy Finnström                 Team Stjärtfena                           26

       21       Henrik Andersson                Fyrisdal                                      20

       21       Juha Karjalainen                  Slemmicus                                 20

       23       Joel Nejdling                       Team Stjärtfena                        18,5

       24       Oskar Bodingh                     Uppsala Bushwackers                  18

       25       Magnus Bladh                     Team Pådrag                              12

       26       Daniel Brelin                       Team Pådrag                              11

       27       Anton Holm                         Anguilla                                       9

       28       Anders Lundkvist                 Sv. Gäddeliten                              5

       28       Roger Wik                           Anguilla                                       5

 

Artmästare 2011/2012

Person                              Lag                                         Antal arter

  Anders Lundkvist              Sv. Gäddeliten                                          3

  Andreas Sjöö                    Slemmicus                                               5

  Anton Holm                     Anguilla                                                  1

  Conny Sveijer                   Uppsala Bushwackers                                2

  Daniel Borg                      Uppsala Bushwackers                                1

  Daniel Brelin                     Team Pådrag                                           4

  Daniel Gustafsson              Team Pådrag                                           9

  David Edling                     Star Baits Hunters                                   13

  Hans Persson                    Fyrisdal                                                   4

  Henrik Andersson              Fyrisdal                                                   2

  Håkan Brugård                 Sv. Gäddeliten                                        10

  Janne Andersson               Fyrisdal                                                   7

  Janne Sävås                     Tusenbröderna                                         4

  Jesper Andersson               Anguilla                                                  1

  Jimmy Finnström               Team Stjärtfena                                       2

  Joakim Malmström            Uppsala Bushwackers                                4

  Joel Nejdling                     Team Stjärtfena                                       1

  Juha Karjalainen               Slemmicus                                               3

  Lars Johnsson                   Tusenbröderna                                         2

  Lars-Göran Gelinder           Slemmicus                                               5

  Magnus Bladh                  Team Pådrag                                           1

  Mats Tibbling                    Tusenbröderna                                         8

  Mattias Lundin                 Fyrisdal                                                   5

  Micael Söderman              Star Baits Hunters                                     6

  Oskar Bodingh                  Uppsala Bushwackers                                4

  Per Rosén                         Fyrisdal                                                   8

  Roger Wik                        Anguilla                                                  1

  Simon Wallner                  Team Pådrag                                           5

  Stefan Engblom                Slemmicus                                               7

  Stefan Widh                     Star Baits Hunters                                   10

  Tomas Modig                   Uppsala Bushwackers                                4

  Tony Söderblom                Star Baits Hunters                                     7

  Torkel Brelin                     Team Pådrag                                           3

  Uffe Ahlinder                    Slemmicus                                               8